Europos paveldo dienos’ 14

Europos paveldo dienos’ 14

(…) 2014 m. Europos paveldo dienų renginiuose kalbėdami amžiaus pradžios paveldą, išplėskime ir sutvirtinkime savo paveldo bendruomenes, būkime kūrybingi pažindami kilmę ir suteikdami prasmę, pažvelkime ne tik į simboliškai svarbiausius objektus, tačiau ir kur kas platesnį, plačiai pasklidusį  istorinių artefaktų lauką ir taip sukurkime aktualų bendrabūvį su istorine aplinka. Tegul paveldas įgauna sąsajas su mūsų asmeninėmis istorijomis, atsiskleidžia ne tik rūmuose, muziejuose, teatruose, filharmonijose ar sakralinėse erdvėse, tačiau ir kur kas kuklesnėse mūsų kasdienybės erdvėse. Tegul istoriniais artefaktais prisodrintos erdvės tampa naudojamos kaip vietovės tapatybės, kultūrinio turiningumo ar galų gale emocinio patrauklumo kūrimo įrankis, skatinantis istorinės atminties pagrindu aktyviai kurti kiekvieno iš mūsų ateitį.

Dr. Vaidas Petrulis

AFD – taip pat Europos paveldo dienų programoje:

Rugsėjo 19 d.

15:00 – 18:30 val. Senųjų amatų dirbtuvėje Vilniuje vyks renginys ,,XX amžiaus pradžios dvasia  stiklo juvelyrikoje, vitraže ir fotografuojant XX amžiaus pradžios ,,greitosios fotografijos“ technologija -,,penkiaminute“.

Renginį sudarys 2 dalys:

15:00 – 16.30 val. vitražistė Danguolė Matijošienė pristatys stiklo juvelyrikos ir vitražo meną ir technikas

17:00 – 18.30 val. fotografas Gintas Kavoliūnas demonstruos senąjį fotografavimą ,,penkiaminute“ (už simbolinį mokestį bus galima nusifotografuoti senuoju fotografavimo būdu ir tuoj pat gauti fotografiją).

Vieta: Senųjų amatų dirbtuvės, Savičiaus g. 10, Vilnius.

Daugiau informacijos: Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros vyr. specialistė Irena Sakalauskienė tel. 8 5 212 2535, el. paštas i.sakalauskiene@vsaa.lt

Renginio organizatorius: Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra kartu su Senųjų amatų dirbtuvėmis.

Būtina išankstinė registracija iki rugsėjo 16 d. tel/faks.:  8 5 2125169, 8613 81889, el. p. vdaa.dirbtuves@gmail.com

 

EPD 2014 12

Fotografija – vaizdų išsaugojimo technologija, naudojant mechaninius, cheminius ar skaitmeninius metodus. Žodis kilęs iš graikų kalbos žodžių φως phos („šviesa“) bei γραφις graphis („teptukas“), kurie kartu reiškia piešimas šviesa. Šis terminas anglų ir vokiečių kalboje pradėtas vartoti 1839 m. vasarį.